Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej

ul. Łużycka 1
74-100 Gryfino

sekretariat 91 4667200
e-mail: straz@kppspgryfino.pl

Godziny pracy: 7.30 – 15.30

Więcej...

GFFFV pk. "DRAWSKO - 18"

Wojewódzkie ćwiczenia ratownicze modułu GFFFV pk. "DRAWSKO - 18"

Zgodnie z Rozkazem Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w dniach 6 i 7 września 2018 roku na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko przeprowadzono wojewódzkie ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „DRAWSKO-18”.

Głównym celem ćwiczenia była weryfikacja wniosków płynących z realizacji zadań modułu GFFFV Szczecin podczas gaszenia pożarów lasów w Szwecji oraz sprawdzenie propozycji zmian w siłach i środkach wytypowanych do działań w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności.

Zgodnie z Rozkazem wyznaczone siły i środki stawiły się w dniu 6 września 2018 roku w punkcie przyjęcia sił i środków na terenie powiatu łobeskiego skąd skierowane zostały do realizacji zadań na terenie powiatu drawskiego.

Po wyznaczeniu miejsca stacjonowania strażacy przystąpili do budowy obozowiska oraz stanowiska dowodzenia. W tym czasie realizowane były zajęcia aplikacyjne dla sił i środków Wojskowych Straży Pożarnych w trakcie, których przedstawiono założenia ćwiczeń, zaprezentowano nowoczesny samochód patrolowo – gaśniczy Nadleśnictwa Żagań a także omówiono realizację misji w Szwecji.

BP Gryfino

© 2011 KPPSP Gryfino, Wykonanie MINDFLOW Multimedia