Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej

ul. Łużycka 1
74-100 Gryfino

sekretariat 91 4667200
e-mail: straz@kppspgryfino.pl

Godziny pracy: 7.30 – 15.30

Więcej...

Ćwiczenia w Zespole Szkół w Moryniu

   W dniu 21.11.2017 r. odbyły się ćwiczenia na obiekcie Zespołu Szkół w Moryniu. Celem ćwiczeń było między innymi praktyczne sprawdzenie sprawności i warunków ewakuacji z budynku oraz zachowania się pracowników na wypadek pożaru.

Założenie ćwiczeń zakładało wybuch pożaru w warsztacie konserwatora, który zlokalizowany jest na 2 piętrze budynku. W pomieszczeniu obok uwięziony został pracownik szkoły. Przed przybyciem straży pożarnej pracownicy szkoły ewakuowali uczniów do strefy bezpiecznej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów OSP oraz PSP przystąpiono do gaszenia pożaru, przeszukania pomieszczeń szkoły oraz ewakuacji pracownika szkoły przy pomocy podnośnika. Dyrektor Zespołu Szkół poinformował Kierującego Działaniem Ratowniczym, że po przeliczeniu ewakuowanych uczniów brakuje jednej osoby. Poszkodowany został odnaleziony, ewakuowany w miejsce bezpieczne, została mu także udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przedmedyczna. 

Ze szkoły ewakuowano 286 uczniów, 23 nauczycieli oraz 3 pracowników obsługi. Ewakuacja została przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny".

Po zakończeniu ćwiczeń omówiono wnioski stwierdzone podczas działań oraz utrudnienia powstałe w prowadzeniu akcji.

BP Gryfino

© 2011 KPPSP Gryfino, Wykonanie MINDFLOW Multimedia