Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej

ul. Łużycka 1
74-100 Gryfino

sekretariat 91 4667200
e-mail: straz@kppspgryfino.pl

Godziny pracy: 7.30 – 15.30

Więcej...

Pożar budynku mieszkalnego w Chojnie

      W dniu 30.06.2019r. około godziny 4:22 miał miejsce pożar budynku wielorodzinnego w Chojnie. 

     Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar budynku wielorodzinnego. Budynek murowany, dach - kryty dachówką. Przed przybyciem staży pożarnej z budynku ewakuowano 9 osób. Pożarem objęta była cała powierzchnia dachu wraz z pomieszczeniem na strychu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń budynku w aparatach powietrznych w celu wyeliminowania osób poszkodowanych. Następnie działania strażaków polegały na podaniu prądów wody w natarciu na źródło pożaru. Po ugaszeniu pożaru, strażacy prowadzili działania rozbiórce dachu oraz częściowej stropu. Droga krajowa nr 26 na czas działań była zamknięta dla ruchu, policja zorganizowała objazd.

     Na miejsce przybyło sześć zastępów Ochotniczej Straży Pożanej oraz trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, które natychmiast podjęły akcję gąsniczą.  Na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Jedna z mieszkanek została przetransportowana przez ZRM do szpiatala na obserwację. Ruch na odcinku drogi krajowej nr 26 był zamknięty.

Na miejsce zdarzenia przybyły władze Urzędu Miasta w Chojnie, Burmistrz Barbara Rawecka oraz Wiceburmistrz Marcin Pisanko.

W wyniku pożaru spaleniu ulgło poddasze wraz z konstrukcją dachową budynku mieszkalnego. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości www.chojna24.pl

BP Gryfino

© 2011 KPPSP Gryfino, Wykonanie MINDFLOW Multimedia