Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej

ul. Łużycka 1
74-100 Gryfino

sekretariat 91 4667200
e-mail: straz@kppspgryfino.pl

Godziny pracy: 7.30 – 15.30

Więcej...

Ćwiczenia Jednostek OSP.

W dniu 08.09.2018r na terenie byłego lotniska w Chojnie odbyły się wspólne ćwiczenia zorganizowane wspólnie przez Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie oraz Komendę Powiatową w Gryfinie.

Scenariusz ćwiczeń zawierał kilka założeń: pożary budynków mieszkalnych i magazynowych, pożar stacji paliw, wypadki komunikacyjne. Strażacy ćwiczyli prowadzenie linii gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych na różnych kondygnacjach budynków, wykonywanie dostępu do poszkodowanych, ewakuacja osób i udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, tankowanie wody z zewnętrznego zbiornika.

Celem ćwiczeń była wymiana doświadczeń oraz doskonalenie technik podczas działań ratowniczo gaśniczych, wspólne działanie strażaków różnej narodowości.

Nadzór merytoryczny prowadzony był przez funkcjonariuszy z KPPSP Gryfino z Komendantem Powiatowym bryg. Andrzejem Prokopskim na czele. Za przygotowanie ćwiczeń odpowiedzialny był naczelnik OSP Chojna dh. Sławomir Trzópek.

W ćwiczeniach brały udział: OSP Chojna, Trzcińsko Zdrój, Cedynia, Czachów, Krajnik Dolny, Nawodna, Lisie Pole, Brwice, Mieszkowice, Susice(Czechy), Schwedt(Niemcy), Młynów(Ukraina).

BP Gryfino

© 2011 KPPSP Gryfino, Wykonanie MINDFLOW Multimedia